دوشنبه, 04 مرداد 1400

یکی از ویژگی های بارز ادارۀ جوامع، عدم قطعیت در زمینه های مختلف است. بروز بلایای طبیعی، حوادث و سوانح ملی، بحران های مالی و اقتصادی و بسیاری موارد دیگر، مثال هایی از این عدم قطعیت ها هستند.

در چنین فضایی، آنچه می تواند از فشارهای ناشی از این عدم قطعیت ها بکاهد، توجه جدی به "قطعیت ها" و اجتناب از مواجه شدن منفعلانه با آنهاست.

بیاد دارم در زمان دانشجویی، وقتی اولین برف در تهران بر زمین می نشست و خیابان های نسبتاً کم رفت و آمد آن زمان، بخاطر یخبندان دچار مشکل می شدند، شهرداری می گفت که "غافلگیر" شدیم. در حالیکه بالاخره همه می دانستند که زمستان سرد خواهد شد و برف و باران هم خواهد بارید!

یکی از ضروریات مهم سیاست گذاری در دنیای امروز، ملاحظات آینده نگری است. اثرات بسیاری از وقایع با تاخیر ظاهر می شود و در زمان بروز این اثرات، سیاستگذاری تنها می تواند کارکردی انفعالی داشته باشد. نگاه به آینده از منظر زمان حال، این امکان را می دهد که در مواجهۀ با پدیده ها، ابتکار عمل داشته باشیم و بتوانیم از بروز مشکلات کنترل نشده احتراز کنیم. از این رو، اهمیت آینده نگری, نه پناه بردن به فردا، بلکه بکارگیری آن برای سیاست گذاری امروز است.

خريد سهام به نوعي رويكرد صاحبان سرمايه و پس انداز در جهت حفظ ارزش نقدينگي و سرمايه و ارتقاء ارزش افزوده آن مي‌باشد چنانچه صاحبان سرمايه به ارزش افزوده دارائيهاي خود توجه ننمايند در اصل قدرت خريد و سرمايه خود راكاهش داده‌اند.

دراقتصادي كه سالانه كمترين نرخي كه برتورم آن اعمال ميگرددبيش از15 تا20درصد درسال باشد براي رسيدن به هدف حفظ ارزش دارائیها ميبايست سرمايه ها دربخش هايي ازاقتصاد بكارگرفته شود كه منافع حاصله درطی سال حداقل بيش ازنرخ تورم باشد به تجريه ثابت گرديده كه به غيراززمين وساختمان درساير بخشهاي اقتصادي تضميني درجهت افزايش ارزش سالانه آن وجودندارد هرچند دراين بخش هم هرچندسالي يكباربا ركود درمعاملات مواجه ميگردد ولي پس ازسپری شدن دوران ركود ، جبران ميزان رشد متوقف شده میگردد.

حاضرین در سایت

ما 20 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

logo footer

شرکت افق سهام شرق (سهامی خاص) بعنوان كارگزار رسمی شركت، جهت انجام معاملات و بازارگردانی سهام واگذار شده، در اسفند ماه 1386 با 98% سهام متعلق به شركت عمران و مسكن سازان منطقه شرق تشكيل شده است.